Android com.google.process.gapps İşlemi Durduruldu Hatası Çözümü

Android com.google.process.gapps İşlemi Durduruldu Hatası Çözümü

Google firmasının geliştirdiği açık kaynak kodlu mobil android işletim sisteminde her sistemde olduğu gibi bazı hatalar ile karşılaşabiliyoruz.Bu hataların bazen çözümleri olsa’da bazı durumlarda kaçınılmaz bir şekilde çözemediğimiz dahi oluyor.Bu yazımızda ise çoğu kullanıcının şikayetçi olduğu ve başına geldiği bir hata olan Android com.google.process.gapps has stopped hatası çözümü sorununu ele alacağız ve bütün yöntemlerini sizler ile paylaşacağız.

Android com.google.process.gapps Durdu Hatası Nasıl Çözülür ?

Gelelim çözüm yöntemlerini ve bunların nasıl yapılacağına.Bu işlemleri yaptığınızda büyük bir ihtimal sorununuz çözülecektir.Eğer ki çözülmez ve hala devam ediyor ise yorum olarak yazımızda belirtebilirsiniz.Sizlere özel çözümler olarak cevaplayabiliriz.

Uygulama Tercihlerini Sıfırlayın

Bu hatayı alan bir çok kullanıcının bu çözüm yöntemini denedikten sonra bir daha böyle bir sorunla karşılaşmadığını görmekteyiz.Bu işlemi yapabilmeniz için android sistemli cihazınızın Ayarlar sekmesine girin ve Uygulama Yöneticisi veya Uygulamalar sekmesine giriş yapın.

uygulama tercihleri sıfırlama

Uygulamalar sekmesine girdiğinizde cihazınızda yüklü olan bütün uygulamalara verdiğiniz komutları,bildirim tercihlerini ve diğer yapılandırmaları sıfırlamak için üç nokta simgesine tıklayıp açılan küçük pencerede Uygulama Tercihlerini Sıfırla seçeneğine tıklayın.

Bu işlemi yaptıktan sonra cihazınızı kapatıp açın ve çözülmedi ise aşağıdaki alternatif yöntemleri deneyin.

Cihazınızın Bütün Uygulamalarına Önbellek Temizleme İşlemi Yapın

Android mobil işletim sisteminde karşılaşılan sorunların çözümü olarak çoğunlukla bu yöntem işe yarar.Bütün uygulamalarınızın önbellek temizlemesini yapın.Özellikle’de google play store uygulamasının önbellek kısmını temizleyin ve verilerini silin.Bunu yapmak için Ayarlar sekmesine giriş yapın , ardından Uygulama Yöneticisi veya Uygulamalar sekmesine girin.Buradan Google Play Store ve Google Play Hizmetleri , Google’nin diğer uygulamalarının hepsine şu işlemleri yapın;

google play store önbelleği sil

Google Play Store uygulamasına basın ve aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir ekran çıkacak karşınıza.

android google play store önbelleği temizle

Verileri Temizle ve Önbelleği Temizle butonlarına sırasıyla basın ve bunu her uygulama için deneyin.Büyük bir ihtimal sorununuz çözülecektir.

Sorununuz Hala Çözülmediyse Fabrika Ayarlarına Geri Dönün

Çok fazla yöntem denemenize rağmen internet üzerindeki her yöntemi denemenize rağmen sorununuz hala çözülmediyse bazen yapacak başka bir çareniz yoktur.Telefonunuza format atabilirsiniz ve sorunu kökten çözebilirsiniz.Android telefona format atmak için yazımızı okuyabilirsiniz Android Telefona Format Atma yazımızdan adımları izleyerek rahatlıkla format atabilirsiniz.

Android com.google.process.gapps İşlemi Durduruldu Hatası Çözümü” için bir yorum

  • 1 Mart 2018 tarihinde, saat 19:29
    Permalink

    Hangi işlemi yaparsam yapiyim bu ekrana ikide birde çıkan işlem için durdu yazısı izin vermiyo sürekli ekranda hiçbir islem yaptormiyo.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir