Android Telefon İMEİ Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Android Telefon İMEİ Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Dünya üzerinde yapılan ve oluşturulup insanlara sürülen bütün telefonların içinde gömülü olarak cihazın kimliğini belirtmek ve birbirlerinden ayırt edip rahat ve kolay bir şekilde daha hızlı bulunabilmesi ve takip edilebilmesi adına İMEİ diye adlandırdığımız bir numara bulunmaktadır.Cihazınız kaybolduğunda,çalındığında veya herhangi bir sebepten dolayı bulamadığınızda bir asayiş müdürlüğüne başvurduğunuz takdirde sizlere İMEİ sorulmaktadır ve bu numaraya göre cihazın yeri tespit edilir.Fakat bu numarayı android sistemlerde değiştirebilirsiniz.

Android İMEİ Değiştirme Nasıl Olur ? (Rootsuz)

Kullandığınız operatörün hiç bir önemi yoktur bu işlem için.Öncelikle telefonumuzda arama yapma ekranını açıyoruz bu şekilde;

android arama ekranı

Bazı cihazlarda ve işletim sistemlerinde farklı olabileceği için bütün kodları vereceğim tek tek deneyin  ama en üstteki olacaktır büyük ihtimal ile.

İMEİ Değiştirme Numaraları (Kodlar)

*#*#3646633#*#*

*#112#*

*#8002#*

*#111#*

*#889988#*

Bu kodların size uygun olanlardan birini bulup aradıktan sonra,karşınıza  bir menü ekranı gelecek.Bu ekrandan GPRS sekmesine tıklayın.

GPRS sekmesini açtığınızda,karşınıza sim kartlarınız gelecektir.Sim kartları sıralanmıştır ve ilk sim kartınızın İMEİ numarasını değiştirmek istiyorsanız 1ST PDP seçeneğine tıkladıktan sonra açılan pencerede istediğiniz herhangi bir İMEİ numarasını yazmanız gerekiyor.Numarayı yazdıktan hemen sonra Attached butonuna basın ve geçtiğiniz ekranda Deattached butonuna basın.Eğer ki 3. sim kartınızın İMEİ numarasını değiştirmek istiyorsanız 3RD PDP seçeneğine tıklayarak yapabilirsiniz.Yada 4. sim kartınız için istiyorsanız 4ND PDP ye tıklayarak 4. sim kartınızın İMEİ numarasını değiştirebilirsiniz.Eğer ki İMEİ numarası girmeniz gereken alan açılmıyorsa Write İMEİ tuşuna basın ve açın.

Android İMEİ Değiştirme Programı

Dilerseniz cihazınıza bir uygulama indirerek otomatik olarak değiştirebilirsiniz.

Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz otomatik olarak yüklenecektir tıkladığınızda.

İMEİ Changer Pro uygulaması ile Root’lu cihazınızın İMEİ numarasını değiştirebilirsiniz.

imei changer pro

Gördüğünüz üzere uygulamayı indirdikten sonra açtığımızda Current İmei kısmı şuanki İMEİ numaramız,Original İMEİ kısmı ise cihazı ilk aldığımızdaki orijinal İMEİ numaramızdır.New İMEİ kısmından yeni bir numara oluşturabilirsiniz.

Android Telefon İMEİ Değiştirme Nasıl Yapılır ?” için bir yorum

  • 26 Temmuz 2018 tarihinde, saat 17:21
    Permalink

    samsung galaxy edge sm-n915f telimin anakartını değiştim,anakart üzerindeki imei kayıt dışı,telefonumun kapağındaki kendi imei bu anakarta atılabilirmi.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir