Android Telefon Rehberini Gmail’e Aktarma Yedekleme

Android Telefon Rehberini Gmail’e Aktarma Yedekleme

Bir çok kullanıcının telefon rehberlerini kaybetmemek için Android işletim sisteminde iPhone’daki gibi iCloud bulut sunucu yedekleme sistemi olmasada,Gmail gibi Google’nin kurmuş olduğu sistemler sayesinde aradaki açığı tamamen kapatabiliyoruz.Çoğu kişi rehberindeki numaraların silinmesinden korktuğu için bir yerlere yedeklemek istiyor işte eğer ki android kullanıyorsanız gmail’i tercih etmeniz en mantıklısı olacaktır.Gmail’in senkronizasyon özelliği sayesinde çok rahat ve kolay bir şekilde içe aktarma ve dışa aktarma yapabilmek mümkün.

Bunu yapabilmemiz için çoğu android telefonun sürümü ve cihazın değişkenlik göstermesi dolayısıyla ayarlar arayüzü sizde farklı olabilir ama çok da farklı olmadığı için anlarsınız.

android rehberinizdeki kişileri gmaile aktarma

Ayarlar menüsüne geliyoruz ve Hesaplar kısmına tıklıyoruz.Bazı cihazlarda dediğimiz gibi farklı olabilir fakat çoğunda Hesaplar yazar.

 

android rehberi gmaile aktarma1

Karşımıza gelen ekrandan gene belirmek isteriz ki eski android sürümündeki cihazlarda ve yeni sürümdeki cihazlarda farklı yazılar olabilir.Kişiler’i Senkronize Et butonuna tıklıyoruz.Ve Gmail’i senkronize et butonuna tıklıyoruz.

Butona tıkladığımız zaman cihazın son ve en güncel bilgilerini google sunucularına yedeklemiş oluyorsunuz.Eğer ki Gmail hesabınızı hatırlamıyorsanız önce cihazınıza bir Gmail hesabı tanımalısınız.Yedeklediğiniz bu rehberi görebilmek için contacs.google.com adresine girerek görebilirsiniz.

Yada Gmail.com adresine girip masaüstü sitesi istedikten sonra,tekrar kırmızı ve büyük yazı ile Gmail yazan yere tıklayıp Rehber butonuna basın.Bu şekilde de yedeklemesini aldığınız rehberinizi görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir