Android Telefona Odin ile Rom Yükleme Resimli Anlatım

Android Telefona Odin ile Rom Yükleme Resimli Anlatım

Bu hata çoğu android kullanıcının telefonunda maalesef bulunuyor.Bu hatanın olmasından dolayı çoğu insan cihazına en güncel sürümü yükleyemiyor ve bazı yazılımsal sorunları,cihazda bulunan hataları çözemeyip bu hatalara katlanmak ile kalıyor.Akıllı telefonunuzun hızlı olmasını,sorunlarının olabildiğince en aza indirgenmesini istiyorsanız bu yazılım güncellemesi ve güncelleme hatalarını çözmelisiniz.Bu hataları’da rom atma yöntemi ile rahatlıkla ve kolayca çözebilirsiniz.

Android Samsung Telefona Odin ile Rom Atma

Bu sorunu çözmek için birçok yöntem mevcut.Eğer ki hiç biri olmuyor ise internet üzerinden güncellemek istediğiniz sistem sürümünün ROM halini indirip kurmalısınız.Yüklemek istediğiniz yazılım güncellemesinin ROM halini yükledi iseniz bu adımları izlemelisiniz;

Odin 3 Programını indirin.Bu program sayesinde yazılım güncellemelerini otomatik bir şekilde atabileceksiniz.

odin ile yazılım güncelleştirmesi atma

Android Telefona ROM Nasıl Yüklenir ?

Yazılım güncellemesi atacağınız için şarjı tamamen doldurun.

Telefonunuzu tamamen kapatıp bir müddet sonra Ses Kısma + Güç Tuşu + Ana Ekran Butonuna basın ve bekleyin.Ekran gelince Ses açma tuşuna basın.Yükleme modunu açmış oluyorsunuz.Karşınıza bu ekran gelince cihazınızı odin3 programı açık iken bilgisayara bağlayın.

odin ile rom atma adım 1

Bu adımdan sonra cihazı USB kablosu ile bilgisayara bağladıktan sonra odin3 programı cihazı otomatik olarak algılayacaktır ve şöyle olacaktır:

odin ile rom atma adım 2

Kırmızı alanda Added yani eklendi dediğinde cihazı algıladı demektir.Ve Com3 diye bir yazı çıkar genellikle bu sizin cihazınıza ve bağladığınız kablonun adı ile bağlantılıdır.Şimdi AP butonuna tıklayarak indirmiş olduğumuz ROM sistem güncellemesini seçiyoruz.

odin ile rom atma adım 3

Aynen bu şekilde .md5 uzantılı dosyamızı seçtikten sonra başla yani Start butonuna tıklıyoruz.Ve işlem başlıyor.

Bu işlem sırasında kesinlikle bilgisayarınızı ve telefonunuzu kapatmayın.Yoksa sonuçlar daha kötü olabilir ve sisteminiz zarar görebilir.Bu yüzden bu işlemi yaparken kendinize güvendiğiniz bir zamanda yapın.

odin ile rom atma adım 4

Ve son olarak her şey bittikten sonra,PASS! diye yazdığı ve yeşil yandığı zaman Android telefona rom atma işlemi tamamlanmıştır.Geçmiş olsun.

Android Telefona Odin ile Rom Yükleme Resimli Anlatım” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir