Android Telefona Root Atma En Kolay Yöntem

Telefona Root Atma ! En Kolay Yöntem

Telefona Root Atma Nedir ?

Android işletim sistemini kullanan telefonlar istediğiniz her marka olabilir bunun bir önemi yok,eğer ki android tabanlı bir sistem ise bu sistemde bazı kod betikleri kullanıcılara kapalıdır yani yetki dışındadır.Normal kullanıcı olarak kullandığımız telefonun tam sahibi değiliz yani en iyi bu şekilde anlatabiliriz.Tam sahibi olmamız için telefonda “root” olmamız gerekiyor.Bu işlemi yaparken çekinmekte haklısınız çünkü her telefon markası telefonunuza root atma işlemi olduğunu öğrendiğinde veya root atıldığını anladığı zaman direkt olarak garanti belgesini yakıyor ve garanti den çıkmış oluyorsunuz.Bu yüzden telefonunuza root atmadan önce iyi düşünmelisiniz gerçekten ihtiyacınız var mı diye.Eğerki telefonda root olur iseniz telefonun her türlü kod betiklerine ve her türlü fonksiyonlarına ulaşabileceksiniz ve ulaşamayacağınız hiçbir şey kalmayacak.Şimdi düşünüp karar verdiyseniz geçelim nasıl yapıldığına.

Telefona Bilgisayarsız Root Atma

Android Telefona Root Atma En Kolay Yöntem

Üstteki resimde gördüğünüz gibi öncelikle telefonunuzun sahte konumlara izin ver tikini işaretliyoruz.Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > Sahte Konumlara İzin Ver kısmından bunu yapabilirsiniz.

Hemen ardından iRoot adlı uygulamayı indiriyoruz.Eğer ki Google Play Store’da bulamaz iseniz APK dosyasını aşağıda ki indir resmine tıklayarak indirebilirsiniz.

Android Telefona Root Atma En Kolay Yöntem

Uygulamanın APK’sını kurduktan sonra açın.

Android Telefona Root Atma En Kolay Yöntem

Karşınıza resimdeki gibi bir ekran çıkacak,bu ekrandan Root Now butonuna tıklayın.Diğer ayarlar ile oynamanıza gerek olduğunu düşünmüyorum.Varsayılan ayarlar ile sadece bir tuşa basarak root edebilirsiniz.Butona tıkladıktan sonra Root Succesfull yazısı gelirse root işlemi başarılı olmuş demektir ve artık cihazınız root olmuştur bu kadar basit.

Kingo Root İle Atma (Alternatif Yöntem)

Bir diğer yöntem ise Kingo Root uygulamasını kullanarak yapılabiliyor.Yazımın başında dediğim gibi geliştirici seçeneklerinden sahte konumlara izin veriyoruz gene,hemen ardından uygulamanın apk’sını yükleyip kuruyoruz.Apk’sını indirmek için alttaki indir resmine tıklayın otomatik olarak yüklenecektir.

Android Telefona Root Atma En Kolay Yöntem

Yükleyip kurduktan sonra uygulamayı açıyoruz ve karşımıza böyle bir ekran çıkıyor.

Android Telefona Root Atma En Kolay Yöntem

Olay çok basit.Root butonuna basıyoruz ve işlemimiz tamamlanıyor.Tamamlandıktan sonra Google Play Store’dan Supersu uygulamasını yüklerseniz tamamen cihazda root olmuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan iOS Jailbreak Nasıl Kaldırılır ? (Restore Etmeden) başlıklı makalemizde ios ve JailBreak hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:telefona root atma

Android Telefona Root Atma En Kolay Yöntem” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir