Android telefonlarda numara engelleme ve engellemeyi kaldırma nasıl yapılır

Samsung, Xiaomi, Vestel, LG, Sony, Huawei,lenovo gibi telefon markaları android işletim sistemi kullanan telefonlara ”android telefonlar” denilmektedir. Android telefonlar benzer işletim sistemini kullandıları için kullanımları da birbirine benzemektedir.

Sizi arayan veya istemediğiniz halde mesaj gönderen kişileri telefonun ayarlarından engellemek mümkündür. Bazı telefonlardan “numara engelleme” özelliği bulunmuyor. Eğer telefonunuzda numara engelleme özelliği bulunmuyorsa ya operatör firmanızdan numara engelleme hizmeti satın alacaksınız (aylık 1-2 TL ücreti isteniyor) veya uygulama indirip uygulamadan numarayı engelleyeceksiniz.

Eğer telefonunuz size bu imkanı sunuyorsa diğer seçeneklere gerek yok çünkü android telefonlarda numarayı engellemek veya engellenen numaranın engelini kaldırmak birkaç saniye sürüyor.

Şimdi genel olarak android telefonlarda numara engelleme işlemi için hangi yolu izleyeceğinizi anlatayım. Önce ana sayfadan numaranın olduğu yere doğru ilerleyiniz.

numara engelleme

Numarayı bulduktan sonra sağ üst köşede bulunan “DAHA FAZLA” butonundan “AYARLAR” kısmına tıklayınız.

numara engelleme

Orada  “Numarayı gönder” ve “Numarayı engelle/engellemeyi kaldır” seçenekleri çıkacak.

numara engelleme

Numarayı engelle/engellemeyi kaldır” seçeneğinden ilerlediğinizde “Arama engelleme” ve “Mesaj engelle” seçeneklerinin olduğu ekran çıkacaktır. Bu seçenekler aktif edildiğinde engelleme gerçekleşecektir.

numara engelleme

Numara ve mesaj için ayrı seçenekler var. İsterseniz aramayı aktif edip mesajı engelleyebilirsiniz. Veya mesajı aktif edip aramayı engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz kişiyle yeniden görüşmek isterseniz bu kısımdan engellemeyi kaldırabilirsiniz.

Şu video size yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir