İnstagram hikaye link ekleme nasıl yapılır

Web sitelerinin ziyaretçi trafiğini artırmanın bir yolu da sosyal medya hesaplarından bağlantı paylaşmaktır. İnstagram hikayelerine eklenen bağlantılar web sitenizi daha popüler hale getirecektir. Peki dokunduğunuzda sizin sitenize gidecek bağlantıyı İnstagram hikayelerine nasıl ekleyeceksiniz ?

Şimdilik bu özellikten sadece mavi tikli, yani onaylı hesaplar yararlanabiliyor. Ya hesap doğrulanmış kurumsal bir hesap olmalı veya takipçisi 10.000 kişiyi geçen bir hesap olmalı. Sıradan hesaplarda instagram hikayelerine link eklenemiyor.

İnstagram hikaye link ekleme nasıl yapılır ?

Aşağıdaki resimdeki gibi üst tarafta zincir işareti göreceksiniz (Eğer sizde zincir işareti yoksa sizinki link paylaşılamayan hesap demektir)

Buraya tıklayınca link ekleme ekranı çıkacaktır. (Aşağıdaki resme bakın)

 

Buraya linki ekleyim onay işaretine tıklayınız. Bu şekilde instagram hikayeye link ekleniyor. Link eklenince link işareti vurgulu gözükecektir. (Aşağıdaki resim)

Hikayenizi okuyanlar bağlantınızı nasıl görecek ?

Hikayenizi okuyanlar See More veya “Daha Fazla” yazısını görecek ve oraya tıklayarak bağlantıya gidecekler.

Bazıları bu “Daha Fazla” yazısını göremeyebilir. İnsanları bağlantının varlığına dikkat çekmek ve bağlantıya tıklatmak için hikaye metninize “Daha fazlasını görmek için hızlıca kaydır” gibi bir ekleme yapabilirsiniz.

Instagram’ın hikayelere bağlantı ekleme özelliği getirmesi web site sahiplerini epeyce memnun etmiştir. Bu özelliği doğru şekilde kullanmak site trafiklerini artıracaktır.

İnstagram hikaye link ekleme nasıl yapılır” için bir yorum

  • 31 Mayıs 2018 tarihinde, saat 00:30
    Permalink

    çok değerli bir site

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir