iOS iPhone’dan Android’e Rehber Aktarma

iPhone’dan ’e Aktarma

Eğer ki bir ios işletim sistemi kullanan iPhone cihazına sahipseniz fakat cihazınızdan memnun değil veya değişiklik olsun isteyip’de android platforma geçiş yapıp bütün bilgilerinizi hızlı bir şekilde aktarmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz.Birbirine en kıyasıya rekabet içerisinde olan iki dev firmanın cihazlarını ve sistemlerini birbirine uyumlu bir şekilde çalıştırabilmek mümkün.Yani iPhoneye ait olan bir özellikteki veri bilgilerini ve girişlerini sadece android’de var olan bir veri bilgisine aktarmak çok kolay.Bunlardan biri ise telefon rehberinizdeki numaraları teker teker yazmadan android mobil işletim sistemine taşımak.Peki nasıl oluyor bu işlem ?

iOS’dan Android’e Rehber Nasıl Aktarılır ?

ios’dan android sisteme rehber aktarabilmeniz için iCloud hesabınıza giriş yapmalısınız.Girişi yaptıktan sonra telefonumuzun rehberinde kayıtlı olan herkesi seçiyoruz ve seçenekler kısmından VCard’ı Dışa Aktar butonuna basıyoruz.Bu sayede telefon rehberimizin tamamını dışa aktarmış oluyoruz yani cihaza indirmiş oluyoruz.

iOS iPhone'dan Android'e Rehber Aktarma

Hemen ardından android işletim sisteminde kullanacağınız Gmail hesabınızı belirleyin ve belirlediğiniz kullanacağınız Gmail hesabına dışa aktardığınız bütün numaraları gönderin.

Gönderdikten sonra android telefonunuzdan Gmail uygulaması’na giriş yaparak gelen maili açın.

Maili açtığınızda gmail uygulaması bunun bir telefon rehberi yedeklemesi olduğunu anlayarak bir uyarı verecek.Bu uyarıda bütün kişileri İçe Aktar düğmesine basın.

İçe aktar tuşuna tıkladıktan sonra telefonunuza adeta senkronize etmişsiniz gibi rehberinize bütün numaralar otomatik olarak eklenecek.

Eğer ki teker teker isimleri yazmak istiyorsanız,gönderdiğiniz bütün telefon numaralarının üstüne tıklayarak düzenle’ye basın ve rehber uygulamanızın düzenleme ekranı açılacaktır.Bu sayede istediğiniz  profil için teker teker düzenlemeler’de yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Android Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme (Bilgisayarsız) başlıklı makalemizde android, Android Dosya Kurtarma ve Silinen Dosya hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir