iPhone da 4.5 g den 3g ye nasıl geçilir

Hayatımıza giren her yeni şey bizi olumlu etkilemiyor. 4,5 G ile internet çok hızlı hatta hızı 3G’nin neredeyse 10 katına kadar hızlı olabiliyor. Ama telefondan internete giriyorsanız internete bu kadar hızlı bağlanmak paketinizi günü gelmeden bitiriyor. Bu yüzden 4,5 G den 3G’ye dönmek isteyenler oluyor.

Denemeden önce 4,5 G ve 3 G kullanmanın paketi aynı derecede tükettiğini düşünenler vardı. Çünkü mantıken 10 MB’lik bir videoyu hızlı da indirsen, yavaş da indirsen sonuçta 10 MB indirmiş oluyorsunuz. Fakat pratikte evdeki hesap çarşıya uymuyor. Sadece “bu ne ki ?” diye tıkladığınız bir video hop diye inince, sosyal medyada gezerken oradan buran resim ve videolar görüntülenince bunların kotayı çabukça doldurduğu görüldü.

iPhone da 4.5 g den 3g ye nasıl geçilir

iPhone 6,7,8 ve diğer modellerde birkaç tuşa basarak internet hızınızı 3G’ye düşürebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki aşamaları uygulayınız:

1.Menüden “Ayarlar” kısmına girdikten sonra gelen sayfada “Hücresel” yazan yere basınız.

4.5 g den 3g ye nasıl geçilir

2.Hücresel kısmında sayfanın en üstünde “Hücresel Veri” yazacaktır. Onun hemen altındaki “Ses ve Veri” yazan yerin hizasında hangi hızla bağlanıyorsanız o yazacaktır. Aşağıdaki resimde 3G seçilidir. Siz 4,5 G de iseniz orada 4,5 G yazacaktır. Ayarları değiştirmek için “Ses ve Veri” ye basınız.

4.5 g den 3g ye nasıl geçilir

Ses ve Veri” kısmında seçenekler çıkacaktır. Siz 4,5 G ile bağlanıyorsanız “LTE” seçilidir. 3G’ye ayarlamak için onun altındaki “3G”ye dokununuz. Başka bir işleme gerek olmaksızın iPhone telefonunuzu 4,5 G den 3G’ye getirmiş oldunuz.

4.5 g den 3g ye nasıl geçilir

Videolarınız yavaş gelmeye başlarsa ve kota sorununuz da yoksa yine aynı aşamaları takip ederek yeniden 4,5 G’ye ayarlama yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir