iPhone’a Format Atma ve Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

’a Format Atma ve Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda sizlere Apple’ın geliştirdiği kapalı kaynak kodlu işletim sistemi olan ios kullanan cihazlara yani iPhone ‘ a nasıl format atılır ? anlatacağız.Fakat her iPhone cihazı hem ayarları olarak hem de sistem olarak aynı olduğu için iPhone 6S Format Atma , iPhone 4S Format Atma , iPhone 5S Format Atma  gibi soruların hepsinin cevabı bir yazıda derlemeyi düşündük.

iPhone'a Format Atma ve Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

  • Üstteki resimde gördüğünüz yere gelmek için öncelikle Ayarlar sekmesine gelin.
  • Ayarlar kısmına geldikten sonra Genel butonunu bulun ve Genel sekmesine girin.
  • Genel Sekmesine gittikten sonra Sıfırla sekmesini bulup Sıfırla sekmesine girin.
  • Sıfırla sekmesinden Tüm Ayarları Sıfırla ayarına tıklarsanız iPhone cihazınızda ki bütün verileri ve her şeyi silip cihazınızı yeni doğmuş bebek gibi yapacaktır.
  • Tüm içerikleri ve Ayarları Sil kısmına tıklarsanız bütün yaptığınız yapılandırmaları siler ve yüklediğiniz bütün uygulamalar silinir.
  • Ağ Ayarlarını Sıfırla kısmına tıklayıp tekrar Ağ ayarları sıfırla derseniz bütün vds ve vpn yapılandırma bilgileriniz silinir ve Wi-Fi şifrelerinizin ve Wi-Fi profillerinizin hepsi silinir.
  • Klavye Sözlüğünü Sıfırla kısmına tıklarsanız klavyeniz’de kaydettiğiniz bütün değiştirilen sözcükler veya önerilen sözcüklerin hafızasını silmiş olursunuz.
  • Konum Uyarılarını Sıfırla kısmına tıklarsanız her uygulamanın konum alma özelliğini tekrardan aktifleştirmiş olursunuz yani uygulamalar size tekrardan konum izni isteyebilir.

Dikkat !

Eğer ki iPhone cihazınıza format atmak istiyorsanız,bütün verilerinizin ortam dosyalarınızın resimlerinizin videolarınızın şifrelerinizin ve sizin için çok değerli olan şeylerin bir anda ortadan kaybolacağını unutmayınız.Bu yüzden iCloud hesabınızdan veya iTunes hesabınızdan iPhone cihazınızın sizin için önemli sayılan şeylerin yedeklemelerini almayı kesinlikle unutmayınız.

Bir önceki yazımız olan Android Recovery Mod Nedir ? Nasıl Kullanılır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


iPhone’a Format Atma ve Sıfırlama Nasıl Yapılır ?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir