Satın Alabileceğiniz En İyi 6 Drone

Yeni bir dron satın alırken ürünün sadece dış görünüşüne veya gücüne bakmaksızın diğer önemli etkenlerini de göz önünde bulundurmalıyız.

Drone Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlamlık ve Dayanıklık

Dron’un pervane yapısının sağlamlığına dikkat edilmeli aksi halde kalitesiz plastikten üretilmiş olan bir pervane, duvara veya sert bir cisme temasında parçalanabilir.

Tepkime Süresi

Dron kontrollerinde kumanda üzerinden yapılan bir işlem sonucunda dron’un tepkimeyi anlayarak uygulama süreside çok önemlidir. Bu yüzden dron satın alırken bağlantı/tepkime hızı da göz önünde bulundurulmalı.

Hız ve Stabilizasyon

Büyük bir dron seçimi yaptığınızda iyi bir seçim yapmış olmuyorsunuz. Çünkü dronların boyutu ne kadar büyük olursa bir o kadar hantallaşabiliyor. Ve birde üstüne kaliteli bir görüntü alabilmek adına aksiyon kamerası takıldıysa dronumuz çok daha hantallaşıyor ve bu durum dronemizin dengesini bozmaktan ziyade hızını bile düşürebiliyor. Bu yüzden dron seçiminde büyük dronun her zaman iyi olacağı algısından kurtulun. Boyut olarak küçük fakat güçlü motorlara sahip olan dronlar ile çok daha başarılı işler çıkartılabilir.

Pil Kalitesi

Güçlü motorlara sahip olan dronların dezavantajı olan hızlı güç tüketimi, dron uçurma keyfinizi 10 dakika içerisinde moralinizi bozabilir. Bu yüzden dron seçiminde motor gücü, malzeme kalitesi ve bağlantı gücü etkenlerinin yanı sıra dronda kullanılan bataryanın kalitesi ve kaç mAh olduğunu da dikkat edilmeli.

Görüntü Kalitesi

All in One olarak satışı olan Dronları satın alırken üzerlerinde barındırılan kameranın kaliteside büyük bir etken. Eğer montajlı bir şekilde üzerinde aksiyon kamerası barındıran bir dron satın almaya kararlı iseniz üzerinde bulunan kameranın özelliklerine de dikkat etmelisiniz.

Her istediğiniz yerde dron uçurmamaya dikkat edin, aksi halde uçurmak istediğiniz alanda dron kullanmak yasak olabilir ve başınıza sorunlar açabilirsiniz.

En İyi 6 Drone

DJI Mavic 2 Pro

DJI Mavic Air

Parrot Anafi

DJI Spark

Parrot Bebop 2 Power FPV

Parrot Mambo

Peki sizin görüşleriniz neler ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir