Silinen Mesajları Geri Getirme iPhone (iOS) SMS

Silinen Mesajları Geri Getirme iPhone (iOS)

Sosyal hayatımız konusunda birileriyle mesajlaşmayı,görüşmeyi artık mobil cihazlar ile yapıyoruz ve milyonlarca kat daha hızlı oluyor.Artık arkadaşlığın dahi dijital ortama taşındığı günümüz dünyasında,gönderilen mesajlar bizim için çok önemli.Kimi mesajlar ile yuva kuruluyor,kimi mesajlar ile koca bir aile dağılıyor.Bu yüzden gönderdiğimiz mesajları daha dikkate almamız gerektiğini öğreniyoruz.En çok kullanılan mobil cihazlar arasında Apple firmasının geliştirmiş olduğu iPhone cihazlarda mesajlaşma uygulamaları mevcut fakat SMS göndermek için iPhone cihazımızda varsayılan olarak yüklü olan SMS uygulamasını kullanıyoruz.Gönderdiğimiz önemli mesajlar,silinmemesi gereken ve saklanması gereken bizim için lazım olan mesajları kaydedebilme özelliği olan uygulamaları kullanmadığı için çoğu kişinin yedekleme yapmadan mesajları kaybettiği oluyor.İşte bu mesajları nasıl geri getirebileceğinizi göstereceğiz.

iPhone Silinen Mesajları Kurtarma (iOS)

Bu işlemi yapabilmemiz için birden fazla yöntem mevcut.İsterseniz iTunes ile , isterseniz bilgisayara yükleyeceğiniz bir veri kurtarma programı ile gerçekleştirebilirsiniz.Öncelikle iTunes üzerinden nasıl yapabileceğinize değinelim.

iTunes programınızı açın ve Dosya kısmına tıklayıp Aygıtlar sekmesini açın.Burada iTunes üzerinde kayıtlı olan bütün cihazlar bulunmaktadır.Yedeklemek istediğiniz cihazı seçin.

itunes ile sms kurtarma

Hatta cihazı seçmeden önce en son ne zaman yedekleme işlemi olduğunu görebilirsiniz.Bu sayede hangi gündeki konuma geri döneceğinizi anlayıp hangi mesajların geri geleceğini saptarsınız.Örneğin resimde bugün yedeklenmiş.

Özet tabını açarak Yedeklemeyi Geri Yükle seçeneğine basın ve bu sayede yedeklendiği gündeki verileri geri getirmiş olursunuz.

iPhone Silinen Mesajları Geri Getirme Programı (iOS)

recover from ios device ile verileri geri getirme

Recover from iOS device programı sayesinde önceden yedekleme yapmadığınız dosyaları verileri dahi kurtarabilme imkanınız var.Bilgisayarınıza indirin,indirmek için Tıkla İndir ! tıkladığınız anda otomatik olarak inecektir.

İndirdikten sonra programa cihazınızı tanımlayın.Bunun için cihazınızın USB aygıtını bilgisayara bağlıyıp tanımlamanız gerekiyor.Ardından programı açın ve sol kısımdaki kurtarmak istediğiniz veri tipini seçip Recover butonuna basın.Yada hepsini seçin ve Recover yani Kurtar butonuna basın ve işlemi yapmasını bekleyin.İşlem tamamlandıktan sonra hangi verileri kurtardığını size sıralayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir