Skype Çağrıları Nasıl Kaydedilir

Skype’de artık hiçbir ek yazılım olmadan çağrılarınızı kaydedebileceksiniz. Sadece sesli aramaları değil; Görüntülü görüşmeler, sesli görüşmeler hatta ve hatta görüşme esnasında paylaşılan ekran görüntülerini bile kaydedebileceksiniz.

Sesli veya Görüntülü Çağrılar Nasıl Kaydedilir?

Skype’da görüşme esnasında kayıt yapmaya başlayabilirsiniz. Windows veya Mac için Skype’ın masaüstü sürümünde, arama penceresinin sağ alt köşesindeki “+” düşmesine tıklayın ve açılan ufak pencereden “Kaydı Başlat” a tıklayın.

Bu seçenek eğer sizde gözükmüyorsa, Skype istemcinizi güncellemeniz veya biraz beklemeniz gerekebilir. Bu özellik çoğu platform için mevcut ancak Eylül 2018’den sonra Windows 10 için yayınlanacaktır.

Cep Telefonunda Sesli veya Görüntülü Çağrılar Nasıl Kaydedilir?

Cep telefonunda da aynı şekilde çalışır. Skype çağrısı ekranın altındaki “+” düğmesine ve ardından “Kaydı Başlat”a dokunarak skype görüşmenizi kaydetmeye başlayabilirsiniz.

Skype’da Çağrı Kaydı Nasıl İndirilir?

Çağrı kaydını başlattığınız aynı adımları izleyerek çağrı kaydını sonlandırabilirsiniz. Kayıt işlemini sonlandırdığınızda ilk olarak kayıt Skype’in sunucularına kayıt edilir. Siz bu kayıdı bilgisayarınıza indirebilmeniz için izlemeniz gereken yol;

Kaydedilmiş çağrının sağ kenarında bulunan “3 Nokta” işaretine tıkladıktan sonra açılan ufak pencereden “Farklı Kaydet” diyerek kayıt edilmiş olan kayıdı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Android, iPhone veya iPad için Skype’ta sohbetteki çağrı kaydına uzun basın. Daha sonra ekranda bir pencere açılacaktır ve bu pencereden “Kaydet” yazısına dokunun.

Bu sayede telefonunuz üzerinden yapmış olduğunuz görüşme kaydını, cihazınıza indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Skype’da kayıt ettiğiniz çağrı kayıtları sadece 30 gün boyunca Skype sunucularında saklanır ve 30 gün içerisinde indirebilirsiniz. Skype kayıtları MP4 formatındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir